Bayrak Tasarımları İle Meydanlar Renkleniyor

Bayrak Tasarımları İle Meydanlar Renkleniyor

 

 

Çok çeşitli şekillerde tasarımlara sahip olan bayraklar işlevsel özellikleri ile çok amaçlı olarak kullanılabiliyor. Meydanları süsleyen bayraklar aynı zamanda ticari firmalar içinde birer reklam aracı oluyor. Çeşitli ebatlarda üretilen bayraklar siyasi, ticari ve özel amaçlarla kullanılabiliyor.

 

 Siyasi Gündemin Temsilcisi Bayraklar

 

Siyasi gündemin hareketlenmesi ile bayrak hat satışları hızlandı. Özel amaçlı parmaklara sahip olan bayraklar siyasi mesajlar içeren tasarımlara dönüşüyor. Meydanlarda yer alan büyük boyutlu afişler halinde olabilen bu bayraklar küçük boyutlu ya da el boyutunda özel türlere de dönüşebiliyor. Partilerin sık sık kullandığı bir tercih olan bayrak tasarımları bulunuyor. Referandum süreci ile ya karşıt görüşlerin kendilerine ifadelerini sağlayan bayraklar meydanlarda, araçlarda kullanılıyor.

bayraklar

 Milli Bayramlar Bayrak Üretimini Tetikliyor

 

Milli bayramlarda milli bildirimini simgeleyen bayraklar çok değişik ebatları ile üretimi artıyor. Okullarda, statlarda ve meydanlarda asılan bayraklar kutlamaları için olmazsa olmazdır. Eğitim dünyası için çok sık kullanılan bir materyal olan bayraklar her kutlamada öğrencilerin ellerinde yer bulurken aynı zamanda okulları süsleyen özel bir tercihtir. Her yaştan insanın elinde bulunan bayrak Her meslek grubu için de ayrı ayrı dönemlerde öne çıkıyor. 23 Nisan kutlamalarında küçük yaşta olan öğrencilerin elinde olan bayraklar 19 Mayıs kutlamalarında genç öğrencilerin ellerinde bulunuyor. 30 Ağustos Bayramı’nda işte ya daha çok askeri kişileri ilgilendiren kutlamalarla öne çıkan bayraklar ay yıldız sembolü ile milli birlik ve beraberliğinin sembolü oluyor. Her yaştan insanın kullandığı bayraklar Özel günlerde daha da kullanımı artarak üretimi artıyor.

 

 Ticari Bayrak Üretimi

 

Ticari firmalar isimlerini duyurmak ve akıllara kazanmak için özel logolar ve özel tasarımlar oluşturuyor. Bu logoları masa bayrağı olarak hazırlayan bayrak tasarımları diğer şekillerde film olarak da hazırlayarak giriş kısımlarda göndere atılıyor. Bez üzerine basılan özel bayraklarda göz önünde bulunan alanlara yerleştirilerek reklam amaçlı kullanılabiliyor.

 

 Baskı Ofisleri Tarzını Değiştiriyor

 

           Bayrakçı ofisleri değişen ihtiyaca göre baskı tarzlarını değiştirerek kendilerini güncelliyorlar. Milli bayramlarda ay yıldızlı bayrak basımına önem veren ofisler siyasi hareketlenme zamanlarında daha çok siyasi gündeme göre bayrak basımı yapıyorlar. Bunun dışında ticaret firmalarında ihtiyaçlarına çözüm sunan bayrakçı ofisleri ticari olarak da özel bayrak baskıları yapıyor.

 

admin’in profil fotoğrafı
About admin

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla